Javne dražbe nepremičnin pritegnejo tudi prevarante

Tudi v Sloveniji obstaja kar nekaj zgodb ljudi, ki so se udeležili javne dražbe nepremičnin, nakup pa jim je otežil dražitelj na črno, izsiljevalec, ki je želel prejeti plačilo v zameno za to, da ne bi namerno višal cene. Nikar vas nočemo prestrašiti, temveč samo opozoriti, da to ni nikakršen filmski scenarij, ampak se dogaja tudi pri nas. Ob tem morate pravilno ukrepati in taka izsiljevanja prijaviti.

House Mortgage isolated on whiteJavne dražbe nepremičnin potekajo po vsem poznanem dražbenem principu: nepremičnino dobi tisti, ki ponudi najvišjo ceno.  Večina dražb je uspešno izpeljanih komaj v 2. ali 3. krogu, ko izklicna cena pade za polovico in več prvotne cene.  Te dražbe so običajno tudi najbolj obiskane in med dražitelji se skriva več resnih kupcev, na žalost pa tudi veliko takih, ki v javnih dražbah vidijo priložnost zaslužka na črno. Običajno gre za večje in organizirane skupine posameznikov, ki od resnega kupca zahtevajo denarno plačilo – »nagrado« – v zameno  za to, da na dražbi ne bi zviševali cene.

Kot verjetno že veste, če se udeležite javne dražbe nepremičnin, morate pred tem poravnati varščino, ki znaša 10 % od izklicne cene dražbe. Če dražba ni izpeljana uspešno, se vam varščina seveda vrne.  To pravilo velja za vse sodelujoče, z izjemo nekaterih upnikov in v večini primerov so to banke. Zato se tudi vsi tisti dražitelji-izsiljevalci ravnajo po črki zakona, sicer se dražbe sploh ne bi mogli udeležiti in po sodiščih množično vplačujejo varščine! Na dražbi pa potem zvišujejo cene brez resnega namena o nakupu, razen seveda, če jim ne plačate provizije. Take posameznike in skupine je izjemno težko odkriti, čeprav vsi odgovorni vedo, da se skrivajo med nami. Prav zaradi tega ste dolžni prijaviti kakršnokoli obliko izsiljevanja, ki ste je deležni, sicer  boste popolnoma nenamerno podprli njihovo  zlonamerno delovanje še v prihodnost.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.