Mobiteli in ovitki

Tehnologija mobitelov je hitro napredovala in tako tudi mi z njo. Telefoni so se zelo hitro posodabljal, prav tako pa tudi razvoj njihove zaščite, različnih etuijev in ovitkov. Ovitki in etuiji so bili na začetku le bolj obstransko področje, saj se niso tako potrebovali, kot zdaj ko so telefoni precej bolj občutljivi, kot tisti, ki še niso bili na dotik. V današnjem času pa prevzemajo precej močno vlogo pri oblikovanju celostnega koncepta mobilnega telefona in so že skoraj nepogrešljivi.

Prvi telefoni so bili veliko robustnejši in večji kot danes, zato bi v takratnem času bila množična uvedba  dodatne zaščite z etuiji popolnoma nesmiselna, saj bi bili zaradi tega telefoni še večji. Takrat je veljalo nenapisano pravilo, da manjši telefon, kot si imel, bolj je bil moderen. Tako so podjetja raje vlagala sredstva v razvoj čim manj občutljivih naprav. Osredotočala so se predvsem na odpornost proti udarcem, pritiskom, vodi, umazaniji, ipd. To pa se doseže z ojačenjem plastične lupine, ki je bila glavni sestavni del, da je držala telefon skupaj.

So pa bile tudi izjeme, saj si ob nakupu nekaterih telefonov, dobil tudi lahek ovitek oziroma etui. Njegove stranice so bile narejene iz elastičnega blaga, robovi so bili usnjeni, celotna sprednja stran pa je bila zaščitna folija. Etui je napravo dobro varoval pred zunanjimi vplivi, ki pa ni bistveno povečal njegove velikosti.

V današnjem času pa se je tehnologija toliko razvila, da so telefoni začeli postajati vedno bolj tanki in manjši, ter občutljivi. Pojavil se je tudi »touch zaslon«, brez katerega si danes te tehnologije sploh ne znamo predstavljati. Zaslon je zelo občutljiv, zato so se pojavili proizvajalci, ki so začeli proizvajati lahke, smiselne varovalne etuie za naše naprave.

Npr. Telefon Samsung Galaxy S7 je velik, tanek in zelo občutljiv, zato je zelo dobro varovalo zanj ovitek galaxy s7.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.