Kaj so snegolovi?

snegoloviZanimivo, da vsaka stvar na tem svetu, katera obstaja, ima tudi svojo funkcijo. Za nekatere bomo trdili, da so morebiti potratne in nepotrebne, kljub temu, pa bo ta ista stvar prišla prav in mu pri nečem olajšala delo. Pa poglejmo, kako je s snegolovi? Kaj so ti? Ste že slišali zanje? Verjetno ste že v trenutku, ko ste slišali to besedo, jo razpolovili na dvoje. Snego lovi? Torej, lovi sneg, če improviziramo in si pojasnimo po svoje. Pa je res temu tako? Se bomo strinjali, da je beseda dokaj izvirna, kajne? Nekateri jim rečejo tudi snegobranci ali snegobani. Pomen besede, pa je popolnoma enak.

Uživate v snegu? Ko opazujete padanje snežink, v toplem domu, skozi okno in je vzdušje enostavno fantastično, kajne? Sploh decembra, ko nam pričarajo praznično veselje. Se pa tudi zavedamo, da je ta vremenski pojav tudi v določenih okoliščinah nevaren. Seveda, če se tudi sami ne ravnamo po nekih nenapisanih pravilih o varnosti v snežnih razmerah. V prvi vrsti moramo zaščititi sebe, potem pa še svoj dom. In prav temu, so snegolovi namenjeni. Res je, varnosti vašega doma, natančneje vaše strehe.

Kolikokrat pa menjavate strešne kritine? Ne tako pogosto, kajne? In, koliko vas ta opravek stane? Tudi kar nekaj everčkov, kajne? Ne morete si privoščiti, da bi nenehno menjavali streho. Tudi, če bi si lahko, zakaj bi jo, ko ni potrebno, saj lahko s pravilnim vzdrževanjem vplivamo na njeno življenjsko dobo. V zimskem času snegolovi pripomorejo prav k enostavnejšem vzdrževanju strehe. Služijo pa temu, da sneg ne zdrsne s strehe. S tem zagotovite na nek način tudi sebi varno sprehajanje okrog in okrog hiše, saj vas ne bo tako skrbelo, da boste skorajšen živ snežak, zasut s količino snega. Ne želimo si tega in tudi ne poškodovane strehe, kajne? Potem, pa si omislimo snegolove, ki bodo rešili bojazen, da bi sneg zdrsnil s strehe.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.