Fizioterapija na domu

Za fizioterapijo je slišal že skoraj vsak, tega pa ne gre ravno reči za fizioterapijo na domu. Fizioterapija pomaga bolnikom in poškodovancem pri okrevanju po različnih poškodbah, za starejše in nepokretne pa je predvsem primerna fizioterapija na domu. Za koga pa je fizioterapija na domu sploh primerna? Fizioterapija na domu je primerna za osebe, ki okrevajo po možganski kapi in kroničnih boleznih, ki omejujejo gibanje, za starejše in nepokretne osebe, ki imajo težave z gibanjem ter kako drugače gibalno ovirane osebe, ter osebe, ki okrevajo po zahtevnih operacijah.

Fizioterapija pa ne služi samo kot učinkovita metoda pri okrevanju po poškodbah, pogosto se uporablja tudi kot preventiva pri okrevanju po različnih poškodbah. Verjetno poznate kakšno starejšo osebo, ki je postopoma začela uporabljati bergle, palico, hojce, na koncu pa taka oseba obleži zaradi premalo gibanja. Zavedajte se, da lahko sprva manjše težave pri hoji lahko privedejo do hujših težav, ki vodijo v neokretnost. Dejstvo je, da začno mišice s starostjo pešati in tudi v starosti je potrebno vzdrževanje teh mišic, da zagotovimo pravilno delovanje človeškega telesa. Večina starejših ob pojavu bolečin upa, da bodo le-te same izginile, vendar v večini primerov ni tako, to pa lahko v kasnejših fazah privede do resnejših težav. Vedno je lažje ležati, saj takrat ne čutimo bolečin, a takrat se začne načenjati mišična masa, ki je nujna za normalno delovanje človeških udov in okončin.

Vse naštete posledice pa je mogoče odpraviti ali vsaj omiliti z redno telesno vadbo in ukrepanjem, ko se začne stanje slabšati. Če je oseba že neokretna, je za njih primerna fizioterapija na domu, ta je zaenkrat mogoča le samoplačniško, za običajno fizioterapijo pa vam napotnico predpiše osebni zdravnik. Ustrezne vaje, s katerimi se boste srečali pri fizioterapiji lahko v celiti sanirajo vaše stanje, zato se vam vsekakor splača premisli o tej terapiji.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.